• Predajňa v Spišskej Novej Vsi
  • Už 30 rokov sme tu pre Vás
  • Maloobchod i Veľkoobchod
b-kompletVinylové podlahyKobercekartónMaloobchodná predajňa B - kompletbekompletMatrace od slovenského výrobcu BENAB

FAQ

TELOCVIČNE

 

Otázka : Sú Vami ponúkané povrchy pre telocvične a športové haly vhodné pre každú vekovú a výkonnostnú kategóriu?

Áno. Je to veľmi dôležitá otázka. Dbajte, aby Vami vybraný športový povrch mal certifikáty a vyhovujúce výsledky testov v zmysle EN 14904 / pružnosť, odraz lopty, tlmenie nárazu a pod. / . To Vám zaručí, že podlaha je vhodná pre kvalitné a zdravotne nezávadné športovanie. Všetky nami ponúkané systémy majú certifikáty v zmysle normy 14904.

Otázka :  Prečo pri drevených podlahách neponúkate aj celomasívne parkety. Veď tie sú trvácnejšie.

Snažíme sa neponúkať masívne parkety z viacerých dôvodov. Vo svete je dávno masívna parketa nahradená trojvrstvovou, ktorá má mnohé výhody oproti masívu. Obe parkety sa dajú brúsiť len do určitej hĺbky nad spoj - pero drážku. A táto hrúbka je u oboch typov rovanaká, alebo dokonca pri niektorých trojvrstvových  parketách  väčšia ako u masívu. Výhodou trojvrstvovej parkety je tvarová stálosť, ktorá sa dosahuje strednou vrstvou z mäkkého dreva, ktorá je uložená kolmo na vrchnú vrstvu z tvrdého dreva, čím nedochádza k žiadnej tvarovej deformácii parkety. Dôležitým aspektom je aj cena, kde víťazí trojvrstvová parketa, nakoľko masív z tvrdého dreva je drahší ako stredná a spodná vrstva z mäkkého dreva u trojvrstvovej parkety. V neposlednom rade je výhodou trojvrstvovej parkety ekologické ochranárske hľadisko, kde sa chráni pomaly rastúce tvrdé drevo. prikladám dokument, kde to je spísané, neviem, či sa to dá tam niekde dať na pozretie. 

Otázka :  Nie sú polyuretánové podlahy tvrdé?

Polyuretánové podlahy vyhovujú plne požiadavkám normy EN 14904. Teda určite nie. Mnohokrát si to používatelia mýlia s rôznymi, najmä epoxidovými podlahami, ktoré boli niekedy na Slovensku aplikované. Polyuretán je pružný a je celoplošne vylievaný na gumovú podložku.

Otázka : Sú všetky typy Vami ponúkaných podláh obnoviteľné?

Obnoviteľné je drevo a polyuretán. Neobnoviteľné sú PVC športové podlahy.

Otázka : Ktorý typ športovej je najjednoduchší na údržbu?

Určite polyuretán. Je to jediná športová podlaha bez spojov. Teda neublíži jej ani voda z nejakého prasknutého radiátora, či zatekajúcej strechy.

Otázka : Pri realizácii ste schopní dodávať aj vybavenie telocvične, obklady stien a ochranu okien?

Samozrejme. Veľmi dôležité je nezabudnúť pri plánovaní novej podlahy na tieto veci. Radi Vám pripravíme návrh.

 

POSILŇOVNE A FITNES CENTRÁ

 

Otázka : Máme prenajatý priestor na fitnes, potrebovali by sme povrch, ktorý je možné v prípade potreby demontovať a umiestniť v inom priestore. Ponúkate aj takéto riešenia?

Áno, mysleli sme aj na takéto prípady. Z drevených povrchov je ideálne riešenie ACTIFLEX, ktorý má klikový spoj, ktorý to umožňuje . Z gumových podláh sú vhodné tie povrchy, ktoré sa nemusia lepiť k podkladu. Sú to gumové povrchy s hrúbkou min. 8 mm a PUZZLE podlahy. ROvanko sa dá demontovať Fortelock a SPORTEC STYLE.

Otázka : Je nutná nejaká povrchová konečná úprava pre gumové povrchy?

Áno, odporúčame nalepené rolky natrieť priesvitným bezfarebným PU lakom RZ. Tým dosiahnete jednoduchú údržbu povrchu a jeho maximálnu ochranu.

Otázka : Nemajú výrobky z recyklovanej gumy nepríjemný "pneumatikový" zápach?

Práve preto, aby sme zabránili tomuto efektu, spolupracuejem s nemeckým výrobcom, ktorého technológia výroby zabraňuje tomuto nežiadúcemu efektu.

Bežecké a rozbehové dráhy

Otázka : Robíte aj návrhy a rozpočty pre bežecké dráhy ?

Samozrejme, prídeme na obhliadku miesta a navrhneme Vám riešenie. 

Otázka : Je povrch CP SP vhodný aj pre tretry?

Áno, aj tento povrch má certifikát IAAF a je vhodný pre používanie tretier.

Otázka : My potrebujeme vodonepriepustný povrch na bežeckú dráhu. Spĺňa to ConipuP SP?

Nie, povrch CP SP je vodopriepustný. Avšak pre bežecké ovály ponúka CONICA aj iné receptúry a  sú medzi nimi aj vodonepriepustné povrchy.

Otázka : Môže byť súčasťou vašej dodávky aj doskočisko pre skok ďaleký?

Áno, samozrejme ho mnohokrát pri bežeckých dráhach realizujeme, vrátane odrazovej dosky a piesku.

Detské ihriská - bezpečnostné povrchy

 

Otázka : Nestačí, aby pod detskými preliezačkami bol len prírodný trávnik?

Stačí, le len ak je možnosť voľného pádu zo zariadenia nižšia ako 60 cm. Kvôli bezpečnosti a zdraviu detí, ktoré sa hrajú na preliezačkách platia prísne normy na povrch ihrísk. Každý výrobca preliezačky udáva jednak najvyššie miesta, odkiaľ je možný pád cvičenca na povrch a rovnako tzv. bezpečnostnú zónu preliezačky, ktorá  určuje plochu okolo preliezačky , kde musí byť realizovaný bezpečnostný povrch a kde nemôže zasahovať bezpečnostná zóna iného zariadenia. Pre každú kritickú výšku pádu /HIC/ má ten ktorý bezpečnostný povrch určenú svoju hrúbku. 

Otázka : Dodávate aj preliezačky?

Áno, dlhodobo spolupracujeme s firmou NOMILAND, kde je široký sortiment a vieme Vám dodať tam uvádzané zostavy a preliezačky s montážou.

IHRISKÁ

 

Otázka : Realizujete aj výmenu starých umelých trávnikov?

Áno, spracujeme Vám cenovú kalkuláciu.

Otázka : Aké sú výhody polyuretánového povrchu na ihrisku?

Výhody polyuretánového povrchu oproti umelým trávnikom sú viaceré. Jedinou nevýhodou je vyššia cena oproti umelým trávnikom. Ale to je relatívne. Všetko na ihrisku sa musí urobiť pri oboch povrchoch rovnako až do chvíle inštalácie povrchu.  Pu povrch je zhruba raz taký drahý ako trávnik. Ale k výhodám - životnosť - min. 30 rokov, nasleduje potom len prevalčekovanie povrchu a slúži ďalej. Umelý trávnik po pár rokoch musíte vyhodiť a dať nový. PU povrch je mäkší, chráni kĺby. je skutočne multifunkčný, teplý a hlavne bez údržbový. Stačí pozbierať väčšie nečistoty, a vystriekať tlakovou vodou.

Športové haly

 

Otázka : Aké sú špecifiká týchto hál oproti nafukovacím alebo murovaným halám?

Tieto haly sú zo zdravotného hľadiska neporovnateľné s tzv. nafukovačkami. Obrovskou výhodou je to, že v letných mesiacoch sa dajú bočné steny otvoriť a hráte ako keby vonku. Oproti murovaným halám sú oveľa lacnejšie

Otázka : aké povrchy sú vhodné pre tieto haly?

Antuka, polyuretán, Snapssport, športové PVC